7 Şubat 2011 Pazartesi

Futbol sevdalısı kızlar için süper proje

Türkiye Futbol Federasyonu kız çocukları için 70 ilde 85 futbol okulu açtı. TFF Futbol Genel Direktörlüğü trafından organize edilen proje 11-12 yaş grubuna yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 85 futbol okulu faaliyete geçmiş durumda. Bu okullarda Mayıs 2011'e kadar toplam 14 bin çocuğa temel futbol eğitimi verilmiş olacak.

Daha da önemlisi futbola devam etmek isteyenler Futbol Teknik Eğitim Merkezleri ve kulüplere yönlendirilecek. Ayrıca Eğitim verecek antrenörler MEB'e bağlı okullardan beden eğitimi öğretmenleri ya da BESYO mezunlarından seçildi. Antrenman programları kız çocuklarının eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak interaktif ve yaratıcı uygulamalar içeriyor.


TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, kız futbol okullarının bayan futbolu için çok büyük bir atılım olduğunu belirterek "Her yaş kategorisinde ve tüm bölgelerimizde kızlarımızı futbola kazandırarak bayan futbolcu havuzunu geliştirmeye çalışıyoruz. Böylelikle bayan futbolunu tabana yayarak kulüplerimize ve milli takımlarımıza iyi futbol eğitimi almış daha fazla oyuncu kazandırmak istiyoruz. Kız futbol okulları ile kızlarımızın futbola başlama yaşına erkene çekip, onların küçük yaşta bu güzel oyunla tanışmalarını arzu ediyoruz" dedi.

Ayrıntılı bilgiye Futbol Federasyonu'nun sitesinden ulaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder